Posiedzenie Banku Anglii i negocjacje May

Dzisiaj posiedzenie Banku Anglii, który podejmie decyzje w sprawie stóp procentowych. Oczekuje się, że nie nastąpi zmiana stopy procentowej, a kluczowym wydarzeniem będzie konferencja szefa BoE Marka Carneya. Brytyjczyków bardziej martwi brak umowy brexitowej. Dzisiaj premier Theresa May leci na spotkanie w tej sprawie między innymi z Donaldem Tuskiem, który utrzymuje twarde stanowisko. Wczoraj powiedział, że nie ma mowy o renegocjacji umowy. Tusk spodziewa się realistycznych propozycji. Przewodniczący Rady Europejskiej dodał: “Czasami zastanawiam się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit nie posiadając nawet szkicu planu, jak go bezpiecznie przeprowadzić”.

Na rynku walutowym spora zmiana. Traci złoty, zwłaszcza do dolara. Tuż po południu za dolara płacono 3,79 złotego, czyli o sześć groszy więcej niż w poniedziałek. Za euro płacono 4,30, za funta 4,89, a za franka 3,78 złotego.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź