Kalendarz na dziś

Dzisiaj dla inwestorów ważnych będzie kilka informacji rynkowych. Między innymi zaprezentowany zostanie raport o inflacji ze strony NBP, który będzie uzupełnienie danych z ubiegłego tygodnia. Po południu poznamy opóźnione dane dotyczące sprzedaży detalicznej z USA za styczeń. Ponadto Donald Trump zaprezentuje projekt budżetu na 2020 rok. Wpływ na notowania mają także zapowiedziane na ten tydzień głosowania w brytyjskiej Izbie Gmin w sprawie przyjęcia lub nie umowy z UE wynegocjowanej przez premier May. Spodziewamy się, że nie dojdzie do poparcia tej umowy. W takim przypadku w środę odbędzie się głosowanie nad wyjściem Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia. Na akceptację tego rozwiązanie także nie ma szans. Potem ma odbyć się głosowanie w sprawie wydłużenia Artykułu 50.

Na tym zamieszaniu wokół brexitu traci dziś funt. Od piątku staniał o osiem groszy. Tuż przed południem za funta płacono 4,96 złotego. Tańszy jest też dolar, który był wyceniany w południe na 3,82 złotego. Kurs CHF do PLN wynosił 3,79, a EUR 4,29.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź