Donald Trump rezygnuje z Davos

Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił, że nie weźmie udziału w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii. Jako powód podał konflikt i zamknięcie rządu. Konflikt dotyczy finansowania planowanej budowy muru na granicy USA-Meksyk. Wczoraj pojawiły się doniesienia o tym, że prezydent USA delegował Korpus Inżynierów Armii Stanów Zjednoczonych, aby przeanalizował, czy mógłby wykorzystać pieniądze na budowę z finansowania awaryjnego.

Z wiadomości gospodarczych na rynku amerykańskim będą dziś ważne grudniowe dane CPI. Oczekuje się, że wskaźniki pokażą dalsze spowolnienie wzrostu cen. Wskaźnik bazowy powinien pozostać niezmieniony na poziomie 2,2% r/r, za to miara główna ma spaść z 2,2% r/r do zaledwie 1,9% r/r.

Tymczasem dolar nadal nieznacznie traci. Tuż po południu dolara wyceniano na 3,72 złotego. W tym tygodniu stracił do złotego pięć groszy. Kurs funta do złotego wynosił 4,77, franka 3,79, a euro 4,29.

 

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź