Ważne informacje gospodarcze

Od dziś obowiązują nałożone przez Donalda Trumpa na najbliższych sojuszników USA cła zaporowe na stal i aluminium. Decyzja nałożenia ceł na Unię Europejską wywołała powszechne oburzenie. Wydaje się, że jest to początek wojny handlowej, gdyż UE zapewne zareaguje działaniami odwetowymi. “To zły dzień dla światowego handlu. Będziemy bronić interesów Unii Europejskiej, w pełnej zgodności z międzynarodowym prawem handlowym” – zadeklarował szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Zapowiedział też nałożenie karnych ceł na wart ok. 7,5 mld dol. eksport amerykańskich towarów.

 

Nowa wojna handlowa to także zła informacja dla rynków walutowych. Jak dotąd reakcja inwestorów jest ostrożna. W piątek o godzinie 10-tej za euro płacono 4,3086 złotego, za dolara 3,6840, za funta 4,8958, a za franka 3,7327 złotego.

 

Ekspert Pluskantor.pl

 

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź