To może być interesujący tydzień dla złotego

Na rynkach międzynarodowych w tym tygodniu dużo ciekawych wydarzeń. Dzisiaj poznamy dane na temat produkcji przemysłowej w USA. Z kolei w czwartek kolejne posiedzenie Banku EBC. Także dla złotego może to być interesujący tydzień. Poza wydarzeniami na rynku globalnym będzie serię danych za wrzesień, która pomoże ukształtować oczekiwania, co do wzrostu gospodarczego w drugiej połowie roku. Dane za wrzesień będą ważne dla notowań krajowej waluty. Dane o produkcji i sprzedaży poznamy w środę, dzień wcześniej statystyki z rynku pracy, a w czwartek protokół z posiedzenia RPP.

Tymczasem poniedziałek na rynku walutowym rozpoczął się dość nudnie. Przed godziną 11-tą za euro płacono 4,3156 złotego, a kurs USD do PLN wynosił 3,9280. Za funta płacono 4,7788 złotego, a za franka szwajcarskiego 3,9732 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź