Stopy bez zmian

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami Rada Polityki Pieniężnej na wczorajszym posiedzeniu utrzymała stopy procentowe na niezmienionym poziomie. RPP uzasadniła swoją decyzję tym, że w najbliższych miesiącach roczny wskaźnik cen konsumpcyjnych pozostanie ujemny; ze względu na ujemną lukę popytową, a także umiarkowaną dynamikę przeciętnych nominalnych wynagrodzeń. W gospodarce nie ma presji inflacyjnej. Zdaniem Rady utrzymująca się deflacja nie wywiera jak dotąd negatywnego wpływu na decyzje podmiotów gospodarczych.

RPP pozostawiła w środę stopę referencyjną w wysokości 1,50 proc., stopę lombardową 2,50 proc., stopę depozytową 0,50 proc., a stopę redyskonta weksli 1,75 proc.

Ponieważ inwestorzy spodziewali się takiej decyzji, nie obserwujemy na nią reakcji na rynkach finansowych. O godzinie 10-tej rano za euro płacono 4,3185 złotego, a za dolara amerykańskiego 3,8334 złotego. Kurs funta wynosił 5,1190 złotego, a franka 3,9562 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź