Optymizm na rynkach walutowych

Inwestorzy otrzymali dzisiaj sporą dawkę optymizmu. Pozytywne są informacje na temat odczytu wstępnych indeksów PMI dla przemysłu oraz usług z głównych europejskich gospodarek. Dla całej strefy euro PMI dla przemysłu wyniósł 55,5 przy poprzednim odczycie na poziomie 55,2 punktów za styczeń. Jest to najwyższy poziom od 70 miesięcy. Indeks PMI dla usług dla całej strefy wzrósł do poziomu 55,6 punktów z poziomu 53,7 punktów ze stycznia, co też jest najwyższym poziomem od 70 miesięcy.

Z kolei w stosunku do amerykańskiego rynku jest oczekiwanie na podwyżkę stóp procentowych. Dolar dzisiaj jest wzmocniony. O godzinie 12-tej płacono za tę walutę 4,0948 złotego, czyli o dwa grosze więcej niż w dniu wczorajszym. Kurs GBP do PLN wynosił 5,0874, a CHF do PLN 4,0560. Straciło natomiast euro, za które płacono 4,3156 złotego.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź