Obawa o los złotego

Piątek upływa w atmosferze nerwowego oczekiwania na decyzję agencji Moody’s. Wieczorem opublikuje rating naszego kraju. Inwestorzy obawiają się, że ocena wiarygodności kredytowej zostanie Polsce obniżona. Jeśli tak się stanie cena złotego zacznie spadać. Już wczoraj wieczorem nasza waluta osłabła. Był to także wynik posiedzenia EBC, które przyniosło rozczarowanie. Bank centralny nie przedłużył skupu aktywów. Wywołało to korektę na rynku obligacji. Doprowadziła ona do wzrostu rentowności papierów wartościowych, w tym przede wszystkim amerykańskich, a to nie sprzyja walutom krajów wschodzących, w tym także złotemu.

W piątek o godzinie 11-tej złoty tracił do głównych walut. Za euro płacono 4,3266 złotego, a za dolara amerykańskiego 3,8388 złotego. Kurs GBP do PLN wynosił 5,1048, a CHF do PLN 3,9448.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź